Keď niekto rád maľuje, tak je jedno, či svoje umenie dá na papier, plátno, drevo, stenu, skrátka čokoľvek. Kreativite sa medze nekladú. Dôležitý je štetec v ruke a ten neskutočný napínavý pocit, čo vznikne pri nanášaní farieb.

Ja som si tentokrát vymyslela opäť niečo nové. Maľovanie na nábytok. Ak sa Vám takýto originálny kúsok nábytku hodí do niektorej miestosti, prečo to nevyskúšať?

Nám sa na povale povaľoval tento opustený stolík. Chudák, bol už trochu doškriabaný a navrchu zostali fľaky od pohárov. ,,Výborná príležitosť na vyskúšanie maľovania nábytku.“: hovorím si. Nech to už dopadne akokoľvek 🙂

 

 

 

 

Čári mári fuk, z čierneho stolíka je zrazu biely. Použila som matnú akrylovú farbu, asi 4 vrstvy. Prekryť tmavý podklad bola celkom makačka. Táto farba môže prísť aj do styku s jedlom a nevadí ani deťom, ktoré objavujú svet tak, že všetko berú do úst.

 

 

 

 

Takže maliaske plátno som tentokrát vymenila za povrch stolíka. Ďalšou dôležitou vecou je vybrať správny motív. Toto bol ďalší oriešok. Farby a motív vždy závisí od prostredia, v ktorom sa bytový doplnok, v mojom prípade stolík bude nachádzať. Nakoniec som zvolila v súčasnosti modernú farebnú vektorovú grafiku s kvetinovým motívom. A farby aby ladili s podlahou a farbou stien. Z toho vznikla kombinácia – hnedá, modrá, biela a pridala som aj žltú, zelenú a červenú na oživenie.

Ešte pred maľovaním som si spravila náčrt ceruzkou. Ceruzka je super, pretože sa dá ľahko vygumovať, až dosiahnete náčrt, s ktorým budete spokojný.

No a po vymaľovaní stolík získal takúto podobu. Nanášala som akrylové farby. Je dôležité používať kvalitný akryl, aby dobre chytil na podkladovú farbu. Povrch by sa mal ešte zalokovať, aby stolík vydržal previdelné umývanie.

postup maľovaný nábytok, stolík