Zdravím Vás,

maľované obrazy Janinavolám sa Jana Čičová a som maliarka obrazov. Je to môj veľký koníček a najväčšiu radosť mi robí, keď sa obraz páči tomu, komu je určený. Priznám sa, neštudovala som výtvarné umenie, ale celý môj život sa nesie v duchu, že keď som niečo chcela vedieť, tak som sa to naučila sama. A to platilo aj pre maľovanie. Ako som sa dostala k myšlienke, že začnem vyrábať maľované obrazy? Bola to dlhá cesta. Prešla som si mnohými koníčkami, hlavne hudobnými. Ale maľovanie si ma skrátka našlo.

Od malička ma bavilo niečo tvoriť, vytvárať pekné veci, premieňať staré veci na nové. Výtvarná výchova bola mojim obľúbeným predmetom už na základnej škole. Ale vtedy by ma ani nenapadlo, že sa maľovaniu budem venovať toľko ako dnes.

Maľovanie obrazov sa stalo mojim koníčkom a k tomu mi  dopomohol môj manžel. Stále som básnila, že by ma bavilo maľovať, ale nikdy som sa neodhodlala začať. Až mi raz na narodeniny kúpil sadu všetkého potrebného, aby som mohla namaľovať svoj prvý obraz. Olejové farby, plátno, štetce,…Možno by som doteraz o tom len snívala. Za toto má u mňa nadosmrti jedno veľké PLUS. Odvtedy sa to rozbehlo. Učila som sa narábať s olejovými farbami, čo bolo zrazu niečo úplne iné ako som bola zvyknutá. Veľkým zdrojom informácií sa mi stali knihy a samozrejme internet. Keď teraz pozerám na svoje prvé obrazy, zdajú sa mi smiešne. Stále je na čom  pracovať, zlepšovať sa. Obrazy som maľovala pre svojich blízkych, pre rodinu, priateľov. Až nakoniec vznikla myšlienka založiť túto stránku, kde by som ukázala svoje obrazy všetkým, ktorí sa chcú pozrieť.  Nahliadnite teda do mojej súkromnej galérie 🙂 Nájdete tu iba ručne maľované obrazy z pod mojej ruky.

logo-janinaStále som nevedela prísť na to, ako správne označiť moje malé dielka.  Nakoniec som si vymyslela meno Janina. Keď u niekoho zbadáte obraz s týmto podpisom vedzte, že je to moje dielo.

Toľko z môjho života. Budem rada, ak Vás tieto stránky zaujmú. Plánujem postupne pridávať ďalšie obrazy, takže určite príďte aj nabudúce.