Maľované obrazy s náboženským motívom Vám budú neustále pripomínať, že je tu niekto, kto drží nad nami ochrannú ruku, niekto, kto je tu vždy pre nás. Tieto ručne maľované obrazy vyjadrujú väčšinou konkrétne udalosti, o ktorých sa dočítame v Svätom písme alebo v Biblii , ale i podobizne svätých. Ja sama mám v spálni takýto obraz. Vždy keď sa naň zadívam, napĺňa ma to neuveriteľným pokojom. Obrazy s náboženským motívom sa osvedčili i ako skvelý darček pre blízkych.

Ručne maľované obrazy s kresťanským motívom

Maľovaný obraz – Anjel

Rozmery: 50×40 cm

Anjelský obraz v modrom prevedení. Obraz je maľovaný olejovými farbami na plátne so skrytým rámom. Povrch je zalakovaný lesklým lakom. Technika maľovania spachtľou a štetcami.

 

 

 

 

Ten istý motív anjela, len v trochu inom prevedení. Tento obraz je maľovaný olejovými farbami na plátne. Rozmery: 50×50 cm.


Maľovaný obraz – Anjel ochranca

Rozmery: 50×40 cm

Ručne maľovaný obraz s anjelom. Olejomaľba. Anjelske krídla sú doplnené o 3D efekt takisto srdce, ktoré anjel drží v ruke vychádza do priestoru, pozadie je maľované maliarskou špachtľou. Na vlasy je nanesená farba so zlatými trblietkami, pri dopade svetla vytárajú krásne odlesky. Obraz je doplnený o text:,, Usmievaj sa na svet, lebo tvoj úsmev mi dáva krídla, aby som ťa mohol chrániť. Tvoj Anjel“


Maľovaný obraz – Anjel strážca

Rozmery: 50 x 50 cm

Ručne maľovaný obraz anjela, použité akrylové farby. Jemne ladený do šedej, hnedej, smotanovej farby. Prelakovaný lesklým lakom.


Maľovaný obraz – Mária s dieťatkom

Rozmery: 60 x 40 cm

Olejomaľba, obraz na plátne.

Klasická podobizeň Panny Márie ako našej nebeskej matky, ktorá na rukách pestuje dieťatko, malého Ježiška. Maľba je vytvorená v prevažnej miere pomocou maliarskej špachtle, ktorá dodáva obrazu štruktúru.


Maľovaný obraz  – Holubica

Rozmery: 45 x 35 cm

Olejomaľba, obraz na doske.

Abstraktný obraz holubice ako symbolu Ducha Svätého, ktorý sa vznáša ponad oceán.


Maľovaný obraz – Pastier

Rozmery: 50 x 60 cm

Olejomaľba, obraz na plátne

Vianočný motív zobrazuje tento ručne maľovaný obraz. Tak ako traja králi i chudobní pastieri sa išli pokloniť malému nemluvniatku – Ježiškovi. I tento smeruje do Betlehema.


Maľovaný obraz – Kríž s mottom

Rozmery: 40x 30 cm

Obraz maľovaný akrylovými farbami, na plátne. Na obraze je vyrytý výrok Sv. Otca Františka: „Nazatvárajte svoje srdcia a nestrácajte vieru, pretože Boh dokáže zmeniť každú situáciu.“

Možnosť objednať obraz s rovnakým alebo podobným motívom s mottom podľa priania.


Maľovaný obraz – Archanjel Michal

Rozmery: 40×60 cm

Trochu netradičné zobrazenie archanjela Michala. Ručne maľovaný obraz, použité sú akrylové farby. Maľované na plátno.

 

 

 

 

 

 


Galéria obrazov – Kresťanské obrazy, obrazy s náboženským motívom